3 cechy dobrego piekarnika

W nowoczesnych kuchniach nie może zabraknąć eleganckiego, a zarazem w pełni funkcjonalnego piekarnika pod zabudowę. Na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli, które różnią się między sobą pojemnością, komfortem użytkowania, właściwościami, funkcjami i oczywiście designem, dlatego w niniejszym wpisie podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając piekarnik do swojej kuchni.

Bezpieczeństwo użytkowania

Piekarniki, jako urządzenia operujące wysoką temperaturą, muszą spełniać rygorystyczne wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Fronty nowoczesnych urządzeń nie powinny przesadnie się nagrzewać, by nie spowodować oparzenia podczas przypadkowego dotknięcia. Bezpieczeństwo wkładania lub wyjmowania potraw z rozgrzanego wnętrza umożliwiają teleskopowe prowadnice.

Przydatne funkcje

Dobrze jest wiedzieć, że niektóre z nowoczesnych urządzeń potrafią wykonać wiele skomplikowanych zadań. Jeśli szukasz piekarnika w Szczecinie, zapraszamy do AGD Prestige, gdzie znajdziesz między innymi urządzenia pozwalające piec na parze lub piekarniki dual cook. Oprócz piekarników polecamy również szuflady grzewcze, które w odróżnieniu od mikrofali nie wysuszają posiłków, natomiast umożliwiają podgrzewanie samych naczyń. W naszym salonie prezentujemy urządzenia, których koszt rozpoczyna się już od 2-3 tysięcy złotych, zatem każdy znajdzie piekarnik dostosowany do swoich możliwości finansowych.

Typ programatora

Dostępne na rynku piekarniki wyposażone są w cztery podstawowe rodzaje sterowników: programator tradycyjny z pokrętłami, sensoryczny, tekstowy oraz obrazkowy. Wyświetlacze w nowoczesnych piekarnikach wysokiej klasy sterowane są za pomocą sensorów lub dotykowo. Dzięki nim obsługa piekarnika jest niezwykle precyzyjna, a temperaturę można ustawić z dokładnością nawet do 1 stopnia.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin