Czym charakteryzują się blaty kwarcowe?

Blaty kuchenne wykonane z kwarcu są bardzo wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie. Ich różnorodność pozwala wybrać produkt idealnie dopasowany do każdej kuchni. Wyglądają dobrze zarówno w pomieszczeniach urządzonych stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Blaty kwarcowe występują pod postacią konglomeratu lub spieku kwarcowego.

Jakie cechy mają blaty z konglomeratu kwarcowego?

Konglomerat kwarcowy składa się w ponad 90% z kwarcu oraz z żywicy i barwnika. Uzyskuje się go dzięki wlaniu mieszanki do formy, sprasowaniu i utwardzeniu. Właściwości konglomeratu zależą od sposobu wytwarzania. Konglomeraty kwarcowe Dekton są odporne na krojenie oraz wysoką temperaturę. Trudno je również zarysować lub odbarwić. Materiał ten jest także kwasoodporny, dzięki czemu nie jest wrażliwy np. na sok z cytryny.

Konglomerat można bez spoin połączyć ze zlewozmywakiem wykonanym z tego samego materiału. Taką możliwość daje marka Silestone.

Blaty z konglomeratu mogą mieć jednolitą barwę, być barwione w masie podczas produkcji lub mieć nadruk imitujący strukturę kamienia. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Blaty kwarcowe marki Dekton i Silestone można zobaczyć w naszym showroomie w Szczecinie.

Najważniejsze cechy spieku kwarcowego

Spieki kwarcowe wykonywane są poprzez sprasowanie i wypalenie w wysokiej temperaturze. Są bardzo twarde, ale kruche, więc trzeba ostrożnie obchodzić się z nimi podczas montażu. Materiał ten jest mniej chłonny niż konglomerat, jednak nie są to duże różnice. Spieki mają wyższą porowatość od konglomeratu.
Spiek kwarcowy marki Dekton charakteryzuje się odpornością na wysoką i niską temperaturę. Poza tym jest na tyle twardy, że można na nim kroić. Podobnie jak konglomerat, jest odporny na działanie kwasów. Nie jest również wrażliwy na promieniowanie UV, więc może znajdować się w pobliżu okna bez obaw o odbarwienie.

Płyty ze spieku są barwione w masie lub mają nadrukowany wzór.

Blaty kwarcowe doskonale pasują do nowoczesnych kuchni, ponieważ dzięki temu, że tworzą się na nich refleksy świetlne, wyglądają ciekawie podświetlone listwami LED. 

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin