Dlaczego warto stosować okapy kuchenne?

Nieodłącznym elementem gotowania i smażenia jest rozprzestrzeniający się po całym mieszkaniu zapach. Czasem jest on przyjemny i apetyczny, często jednak wywołuje odwrotne wrażenie – szczególnie w dużym stężeniu. Okap kuchenny pozwala ustrzec się nie tylko przed nazbyt intensywnym zapachem, ale także przed osiadaniem składających się na niego cząsteczek na meblach i kuchennym sprzęcie.

Jakie są najważniejsze zalety okapu kuchennego?

Okap może działać w dwóch wariantach – albo jako wyciąg, albo jako pochłaniacz. W przypadku wyciągu powietrze jest wyprowadzane na zewnątrz lub do wentylacji. Z kolei pochłaniacz działa na filtry, czyli powietrze zasysa, filtruje i oddaje z powrotem do pomieszczenia. Dzięki okapowi do kuchni można uniknąć osiadania substancji, które z czasem nawarstwiają się i tworzą rodzaj lepkiego brudu. Przyczynia się to bezpośrednio do utrzymania kuchni w czystości, jest również korzystne dla zdrowia mieszkańców. W naszym salonie okapów w Szczecinie znajdziesz wiele propozycji, które będą pełnić funkcję estetyczną – nowoczesne okapy potrafią być bowiem małymi dziełami sztuki. Szczególnie godne polecenia są okapy w kształcie tuby oraz litery „T”. Istnieje wiele rodzajów okapów, między innymi okapy podszafkowe, urządzenia te mają również rozmaite kolory. Z łatwością dobierzesz model, który podkreśli styl Twojej kuchni!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okapu?

Wygląd okapu do kuchni ma ogromne znaczenie, trzeba jednak przede wszystkim sprawdzić jego parametry techniczne. Dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalną ofertę urządzeń marki VILPE, które opracowała wyjątkowy system Cicha Kuchnia. Zapraszamy do przetestowania tego niezwykłego rozwiązania w naszym salonie! Przyjdź do AGD Prestige i przekonaj się, jaki komfort daje okap wyposażony w wentylator dachowy – intensywne zapachy zostają usunięte bez żadnego hałasu.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin