Do jakich wnętrz będą pasowały blaty z kwarcytu?

Kwarcyt występuje w tak wielu kolorach i rodzajach, że możliwe jest dopasowanie go do kuchni urządzonej w każdym stylu. Dzięki swojej wytrzymałości sprawdzi się w kuchniach, w których często się gotuje oraz w mieszkaniach z dziećmi. Jednocześnie blaty z kwarcytu są schludne i minimalistyczne, więc spełnią wymagania osób, które cenią sobie elegancję. 

Blaty pasujące do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym

Styl klasyczny we wnętrzach jest ponadczasowy. Ważne jest w nim odpowiednie dopasowanie mebli i dodatków. Kolory, które dominują w tym stylu, to biel, brąz i szarość, czyli te, w których występują blaty kwarcowe. We wnętrzach wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak kamień, drewno i skóra.

Kolejnym ze stylów, do których doskonale pasuje kwarcyt, jest styl rustykalny. Rządzi w nim drewno i naturalny kamień. Poza tym styl ten cechuje prostota.

Blaty kwarcowe ze względu na to, że mogą mieć również biały kolor, nadają się do wnętrz w stylu skandynawskim i prowansalskim. Oba te style łączy duża ilość bieli oraz sięganie po naturalne materiały. W przypadku tych stylów dobrym rozwiązaniem będzie spiek lub konglomerat kwarcowy, ponieważ w odróżnieniu od naturalnego kamienia mogą występować w wersji bez użylenia, dzięki czemu lepiej będą pasować do prostoty, do której dążą te stylistyki.

Kwarcyt w nowoczesnych kuchniach

Blaty kwarcytowe dzięki prostocie pasują również doskonale do wszelkich nowoczesnych wnętrz. Styl nowoczesny jest bardzo prosty i ponadczasowy. Ważna jest w nim obecność elementów ze szkła oraz kamienia. Naturalny wzór skały pełni główną ozdobę pomieszczenia. We wnętrzach nowoczesnych doskonale odnajdują się czernie, szarości i biele. 

Minimalistyczne blaty kwarcytowe świetnie pasują również do stylu industrialnego. Styl ten cechuje minimalizm, elegancja i surowość. Kamienne blaty doskonale wpisują się w tę stylistykę. 

Styl modernistyczny z kolei łączy proste formy z ciekawymi wzorami i kolorami. Poza tym kolorystyka pomieszczeń utrzymana jest w białej, czarnej i szarej barwie. Do wnętrza urządzonego w stylu modernistycznym świetnie pasują blaty z kwarcytu z widocznym użyleniem.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin