Jaką wybrać winiarkę?

Wino jest szlachetnym trunkiem, po którego mogą sięgać nie tylko koneserzy. Aby jednak wydobyć wszystkie jego nuty smakowe, konieczne jest odpowiednie przechowywanie i serwowanie we właściwej temperaturze. Każdy, kto ceni lekki, ale bogaty smak wina, powinien więc zaopatrzyć się w profesjonalną lodówkę, czyli tzw. winiarkę. Czym jednak warto się kierować przy podejmowaniu decyzji w tym zakresie? W naszym artykule przedstawimy kilka praktycznych porad.

Jak wybrać profesjonalną winiarkę?

Winiarka powinna być urządzeniem w pełni dopasowanym do naszych potrzeb. Aby jednak tak było, konieczne jest wcześniejsze ustalenie, jakiego rozwiązania potrzebujemy. 

Jeden z istotnych elementów dotyczy tego, gdzie planujemy wykorzystać lodówkę do wina. Czy urządzenie to będzie znajdować się w kuchni, w zabudowie meblowej? A może zostanie umieszczone w spiżarce lub piwnicy? W zależności od lokalizacji liczą się bowiem nieco inne czynniki – szczególnie jeśli chodzi o estetykę i funkcjonalność.

Innym ważnym szczegółem jest sprawdzenie, jakie funkcje powinna posiadać winiarka. Czy chodzi jedynie o chłodzenie zawartości butelek? A może niezbędne są dodatkowe możliwości, takie jak m.in. zapobieganie starzeniu się wina, przyśpieszanie dojrzewania wina, a nawet zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu promieniowania UV.

Ważnym parametrem jest oczywiście także wielkość urządzenia, która wpływa na ilość niezbędnej przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcemy wykorzystać winiarkę w kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr miejsca.

Jak wybrać idealną lodówkę do wina?

Pod uwagę należy wziąć także fakt, że wino ma różną temperaturę serwowania. Decyduje o tym m.in. jego gatunek, rocznik i kolor. Jeśli więc sięgamy po różne produkty, warto wybrać winiarkę, która posiada minimum dwie strefy chłodzenia. Jeśli jednak preferujemy określony gatunek wina, dobrym rozwiązaniem będzie tańsza winiarka jednostrefowa. Cel jest jednak ten sam: osiągnięcie doskonałej temperatury serwowania i wydobycie pełnego smaku.

Ważnym czynnikiem jest także to, by lodówka do wina pracowała cicho i nie pobierała dużej ilości energii elektrycznej. Konieczne jest również ustalenie budżetu, tak by wybrać urządzenie w pełni profesjonalne, ale jednocześnie znajdujące się w zasięgu naszych możliwości.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin