Jaki piekarnik najlepiej sprawdzi się w codziennym użytku?

Kuchnia to serce domu, w którym można miło spędzić czas, rozmawiać na ważne dla całej rodziny tematy i przyrządzać potrawy, które jeszcze po wielu latach będą kojarzyć się z niezapomnianymi chwilami. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest staranne zaaranżowanie tego ważnego pomieszczenia. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć jest piekarnik. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? W naszym artykule przedstawiamy kilka ciekawych porad.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piekarnika?

Piekarniki, które są obecnie dostępne w sprzedaży nie są już tradycyjnymi, podstawowymi jeśli chodzi o funkcje urządzeniami. To zaawansowane propozycje, posiadające liczne możliwości, które są niezastąpioną pomocą w czasie przygotowywania dań. Przed dokonaniem wyboru warto więc zastanowić się, jakie opcje są dla nas ważne, jakiego typu potrawy przygotowujemy najczęściej i dla ilu osób gotujemy.

Wybierając piekarnik należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • klasę energetyczną: na rynku występuje klasa A, A+ i A++,
  • pojemność piekarnika: piekarniki kompaktowe mają pojemności od 35 do 50 litrów i różnią się wielkością komory pieczenia,
  • rodzaj sterowników: istnieją cztery podstawowe metody sterowania urządzeniem, czyli programator tradycyjny z pokrętłami, programator sensorowy (piktogramowy), programator tekstowy, a także  programator obrazkowy.

Szczególną uwagę warto też zwrócić na oferowane funkcje. Piekarnik powinien posiadać możliwość szczegółowej regulacji temperatury, a ustawianie jej powinno odbywać się w szybki, prosty sposób. Dzięki takie opcji możemy wykonywać wiele pożytecznych zadań, takich jak suszenie grzybów i owoców (niskie temperatury), czy robienie ciasta drożdżowego i ciasta na pizzę (wysokie temperatury). Ważny jest także dostęp do dodatkowych programów, takich jak funkcja rozmrażania, stosowana np. w przypadku pieczywa, a także pieczenie parowe, które pomaga nam żyć zdrowo.

Dlaczego wygląd piekarnika ma znaczenie?

Kolejnym ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest estetyka urządzenia. Piekarnik powinien bowiem być dopasowany do innych elementów stylizacji, tak aby tworzyć z nimi spójną, elegancko wyglądającą całość. Dzięki temu aranżacja kuchni zachwyci naszych gości, my sami będziemy czuć się w niej komfortowo, a gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Istotny jest sposób wykonania danego urządzenia, w tym fakt, czy jego powłoka jest łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli powierzchnia komory piekarnika nie jest stworzona w sposób przemyślany, dbanie o jego higienę będzie poważnym wyzwaniem, które zmniejszy komfort użytkowania. 

Jeśli szukasz piekarnika, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Wszystkie nasze propozycje są połączeniem dobrego wyglądu, ale także zaawansowania technologicznego i funkcjonalności. Aby dokonać dobrego wyboru i znaleźć wysokiej jakości produkty, odwiedź nasz salon AGD Prestige w Szczecinie. Dysponujemy szerokim asortymentem sprzętu czołowych marek, a także najwyższej klasy blatami kwarcowymi Dekton i Silestone, które doskonale podkreślą elegancję wnętrza. 

Co ważne, oferowane sprzęty są ułożone w postaci starannie przemyślanych aranżacji, dzięki czemu łatwiej jest sobie wyobrazić jak dane urządzenie będzie wyglądało w konkretnym wnętrzu. Dodatkowo zapewniamy fachową obsługę, doradzamy przy wyborze rozwiązań, zapewniamy konkurencyjne ceny i oferujemy sprzęt wyłącznie z oficjalnej dystrybucji.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin