Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki mikrofalowej?

Do podstawowych zadań kuchenki mikrofalowej należy podgrzewanie gotowych dań oraz szybkie rozmrażanie produktów. I choć w ostatnich latach wygląd tego urządzenia zmienił się niemal nie do poznania, jego zastosowanie pozostało zasadniczo takie samo. Funkcjonalność nowoczesnych kuchenek mikrofalowych została zoptymalizowana, ale pod względem designu urządzenia te w niczym nie przypominają kuchenek sprzed lat.

Jak wybrać kuchenkę mikrofalową?

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie kuchni bez kuchenki mikrofalowej. Współczesne aranżacje wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, nie rezygnując przy tym wcale z wartości estetycznych całego pomieszczenia. Obecnie kuchenki mikrofalowe nie są już tylko wolnostojącymi urządzeniami, ale umieszczane są w zabudowie. Pierwszym kryterium wyboru urządzenia powinny być zatem jego wymiary – kuchenka musi zmieścić się w przeznaczonej dla niej szafce. Jeśli szukasz salonu z kuchenkami mikrofalowymi w Szczecinie, serdecznie zapraszamy do AGD Prestige! Dzięki naszej bogatej ekspozycji z łatwością wyobrazisz sobie kuchenkę mikrofalową we własnej kuchni.

Jakie są najważniejsze parametry kuchenek mikrofalowych?

Aby wygląd kuchenki mikrofalowej był spójny z pozostałymi sprzętami w kuchni, dobrze jest zaplanować jej zakup już podczas projektowania pomieszczenia. Istotną cechą urządzenia jest jego pojemność – kuchenki przeznaczone do zabudowy mają od 20 do 40 l, a najczęściej wybierane są te o pojemności 25 l. Ważna jest również moc kuchenki mikrofalowej. Urządzenie o mocy 1000 W umożliwia szybkie podgrzewanie potraw, natomiast w przypadku kuchenki z funkcją grilla warto zdecydować się na nieco wyższą moc grzewczą. Niektóre urządzenia mają również opcję czyszczenia parowego, dzięki któremu zabrudzenia zostają szybko usunięte z wnętrza kuchenki.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin