Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

Zmywarka to bardzo przydatne urządzenie, które ma ogromną ilość zalet. Pozwala oszczędzać mnóstwo czasu, ułatwia zachowanie porządku w kuchni i jest rozwiązaniem ekologicznym ze względu na to, że zużywa znacznie mniej wody niż ręczne mycie naczyń. Jej wybór jednak może być trudny ze względu na bardzo dużą różnorodność zmywarek do wyboru.

Jaką pojemność i rodzaj zmywarki wybrać?

Pierwszą kwestią, przed którą staje się w momencie wyboru zmywarki, jest to, czy woli się model wolnostojący, czy do zabudowy. Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie projektując kuchnię. Zmywarki do zabudowy wymagają odpowiedniej przestrzeni pomiędzy szafkami. Z kolei model wolnostojący można łatwo umieścić w kuchni nawet po jej urządzeniu. Jednak taki typ zmywarki wpływa na wygląd kuchni, co nie każdemu może odpowiadać. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom i proponują ciekawe rozwiązania, np. modele stylizowane na retro.

Kolejną ważną kwestią jest rozmiar zmywarki. Występują urządzenia o szerokości 45 i 60 cm oraz małe zmywarki do postawienia na blacie. Największe modele są idealne dla dużych rodzin, te o szerokości 45 cm dla 2 – 3 osób, z kolei urządzenia nablatowe są rozwiązaniem do bardzo małych kuchni. Przy wyborze rozmiaru zmywarki warto kierować się również kwestiami niezwiązanymi z ilością domowników. Większa zmywarka przyda się np. osobom, które często przyjmują gości. Zapraszamy na naszą ekspozycję AGD kuchennego, aby porównać różne modele.

Kluczowe parametry zmywarek

Poza wyglądem zmywarki, ważne jest również jej oprogramowanie, ponieważ od niego zależy to, czy urządzenie będzie praktyczne w użytkowaniu.

Pierwszą ważną kwestią jest klasa energetyczna. Im bardziej ekologiczna, tym lepiej, ponieważ, mimo że takie urządzenia zwykle są droższe, to różnica szybko zwróci się w trakcie użytkowania.

Kolejną istotną rzeczą jest głośność zmywarki. Warto na to zwrócić uwagę, szczególnie gdy kuchnia jest aneksem kuchennym połączonym z salonem. Im cichsza jest praca urządzenia, tym mniej przeszkadza domownikom.

Warto zwrócić uwagę również na ilość i rodzaj programów, które ma zmywarka. Warto, by znalazły się wśród nich programy: eko, krótki, do szybkiego mycia naczyń np. podczas imprezy i intensywny do zmywania bardzo brudnych naczyń.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin