Jak wybrać odpowiednią zmywarkę?

Zakup zmywarki to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy cenią oszczędność i wygodę. Urządzenie znacznie ułatwia utrzymanie czystości w kuchni, a ponadto pozwala zmniejszyć zużycie wody i energii. Oczywiście komfort użytkowania zmywarki zależy przede wszystkim od jej funkcjonalności. Przyjrzyjmy się zatem kilku elementom, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Organizacja wnętrza zmywarki

Jedną z najistotniejszych cech zmywarki jest możliwość dostosowania jej wnętrza do wysokości i rodzaju naczyń, które oczekują na umycie. Swobodna regulacja wysokości środkowej szuflady pozwala umieścić w dolnym koszu talerze o większej średnicy, a składane elementy stwarzają przestrzeń do ułożenia dużych garnków. Najlepsze zmywarki są bardzo pojemne, dzięki czemu możliwe jest umycie dużej liczby naczyń jednocześnie, posiadają także uchwyty na kieliszki i inne delikatne naczynia.

Automatyczne funkcje zmywarki

Dla wielu użytkowników sprzętu AGD istotne jest, by urządzenie wykonywało jak najwięcej zadań samodzielnie. Warto więc zwrócić uwagę na zmywarki z automatycznym dozowaniem detergentów, a także otwieraniem drzwi po zakończeniu pracy. Urządzenia wyposażone ponadto w asystenta otwierania drzwi prezentują się o wiele lepiej od zmywarek z uchwytem. Zapraszamy do naszego salonu zmywarek w Szczecinie. Z przyjemnością pokażemy Państwu powyższe rozwiązania w praktyce.

Mechanizm mycia

Zadaniem zmywarki jest dokładne umycie brudnych naczyń, zatem warto wybrać urządzenie wyposażone w odpowiednie elementy myjące. Zwykły zraszacz nie usuwa osadu z naczyń ustawionych w narożnikach tak precyzyjnie, jak ramię myjące. Dokładność czyszczenia zapewniają też dodatkowe mechanizmy natryskowe w dolnym i górnym koszu. Zmywarki z systemem Zeolith®-Drying gwarantują z kolei niespotykaną dotąd efektywność suszenia.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin