Jaką zmywarkę wybrać do małej kuchni?

Zmywarka to bardzo praktyczne urządzenie, jednak jeśli mieszka się samemu lub w dwie osoby, nie potrzebuje się zmywarki o dużej pojemności. Zamiast niej lepiej postawić na model o niewielkich rozmiarach. Mała zmywarka przyda się również wtedy, gdy ma się niedużą kuchnię. Dostępne są zmywarki o szerokości 45 i 60 cm oraz nieduże zmywarki nablatowe, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie urządzenia do kuchni dowolnych wymiarów.

Niewielkie zmywarki do zabudowy

W niedużych kuchniach warto postawić na wąską zmywarkę do zabudowy. Tego typu urządzenia mają 45 cm szerokości. Mimo tych wymiarów można do nich zmieścić od 8 do 10 kompletów naczyń. Wybierając tego typu zmywarkę, trzeba zwrócić uwagę, czy bez problemu zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu, szczególnie jeśli zmywarka ma być kupiona po zamontowaniu mebli.

Poza tym warto sprawdzić, jaki jest poziom hałasu, który generuje urządzenie. Kolejną istotną kwestią jest klasa energetyczna oraz klasa zmywania i suszenia. Wąskie zmywarki mają podobną ilość funkcji, co ich szersze odpowiedniczki. Poza podstawowymi programami, zmywarki mogą mieć różne dodatkowe funkcje, takie jak opóźnienie startu czy sensor wykrywania zabrudzeń. Wąskie modele zmywarek występują również w wersji wolnostojącej. 

Do obejrzenia różnych rodzajów zmywarek zapraszamy na naszą ekspozycję AGD kuchennego w Szczecinie.

Zmywarki kompaktowe do bardzo małej kuchni

W przypadku naprawdę niewielkich przestrzeni można postawić na zmywarki kompaktowe. Tego typu modele najczęściej występują w wersjach nablatowych. Najmniejsze zmywarki tego typu mają ok. 40 × 45 × 45 cm. Tak małą zmywarkę można wstawić w dowolne miejsce.

Urządzenia te ważą kilkanaście kilogramów, więc trzeba wziąć pod uwagę, czy miejsce, w którym chce się je postawić, wytrzyma takie obciążenie. Kompaktowa zmywarka mieści do 6 kompletów naczyń. Małe zmywarki zwykle mają nieco mniejszą ilość programów niż pełnowymiarowe modele, jednak jest ich na tyle dużo, że nie powinno stanowić to problemu. Urządzenia te zużywają ok. 5 litrów wody. Wiele ze zmywarek tego typu może pełnić funkcję zmywarki turystycznej.

© 2024 AGD PRESTIGE. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Polityka Cookies

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin